ISLAMSKI BRAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISLAMSKI BRAK

Stranica za sklapanje halal braka
 
HomePortailTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ISKRENI PRIJATELJ

Go down 
+3
100 %musliman
Kemal
Info
7 posters
AutorPoruka
Info




Broj komentara : 16
Uzrast : 1024
Lokacija : Islamski Brak
Datum registracije : 2007-03-27

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeThu 12 Jul 2007, 14:20



U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

ISKRENI PRIJATELJ je onaj u cijem si drustvu najrahatniji, onaj kojeg volis i cijenis kao samog sebe.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji primi tvoje izvinjenje, oprosti ti kad pogrijesis, zauzme tvoje mjesto kad si odsutan.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji o tebi uvijek dobro misli, kad pogrijesis on nadje izgovor za tvoju gresku i kaze sebi:" sigurno nije time mislio nista lose"!

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji ne vjeruje drugima kad lose govore o tebi, vec te odmah o tome pita da cuje tvoje misljenje.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji se brine za tebe, tvoju porodicu, tvoju djecu, tvoju imovinu.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji je s tobom u dobru i u zlu, u sreci i nesreci, u bogatstvu i u siromastvu.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji te nasamo savjetuje kad vidi neku tvoju losu osobinu, podrzi te uvijek u dobru i pomogne ti u tome.

ISKRENI PRIJATELJ ti uvijek zeli samo dobro.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji ti napravi mjesto da sjednes na sijelu, nazove ti Selam kada te sretne, pozuri da ti pomogne kad ti je pomoc potrebna.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji te se uvijek sjeti u dovi bez da to od njega trazis.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj ko te voli u ime Allaha, bez ovosvjetske potrebe.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj od cijeg se bontona, znanja, drustva mozes okoristiti.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji te po dobru spominje pred drugima, onaj cijim se prijateljsvom ponosis i nikad se ne stidis njegovog drustva i prijateljstva.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj ko se obraduje da ti moze uciniti uslugu, uvijek pozuri da ti pomogne ne ocekujuci od tebe nista zauzvrat.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji ti zeli isto sto i sebi.


MOZES LI RECI DA IMAS ISKRENOG PRIJATELJA?

DA LI SI TI NEKOME ISKRENI PRIJATELJ?
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeThu 25 Oct 2007, 17:47

sellam iskreni prijetelja ima bogami malo u danasnje vrijem zame ne licno iskreni prijatelj je allah pa moji roditelji to su za mene iskreni prijatelji
Na vrh Go down
Kemal

Kemal


Broj komentara : 85
Uzrast : 45
Lokacija : Goražde
Bracni status : slobodan
Datum registracije : 2007-05-03

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeMon 03 Dec 2007, 20:35

Da nam Allah dz.š. podari iskrene muslimane kao prijatelje na ovome i onome svijetu.
Na vrh Go down
http://img98.imageshack.us/my.php?image=kemodigap1013x760dl0.jpg
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeThu 06 Dec 2007, 16:19

Da me Allah s.w.t sacuva i sakloni takvih "iskrenih prijatelja"!Amin jaa Rabbi!
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeFri 16 May 2008, 23:25

IZUZETNO POHVALAN TEKST,MEĐUTIM ČINI MI SE DA JE "GOST" ISKOMPLEKSIRAN DO KRAJNJIH GRANICA S OBZIROM DA SE OGRANIČAVA SA SVIH STRANA I NA SVAKI MOGUĆI NAČIN.DRAGI "GOST",ALLAH TI DAO SVAKO DOBRO,MORAŠ ZNATI DA JE SAMO ALLAH S.V.T.A. KOJEM PRIPADA EPITET SAVRŠENSTVA,AONAJ KO TO TRAŽI U LJUDIMA NEKA SE DOBRO ZAPITA ŠTA JE SA NJEGOVIM POIMANJEM REALNOG... confused
Na vrh Go down
100 %musliman




Broj komentara : 2
Uzrast : 48
Lokacija : Bihać,BiH
Bracni status : oženjen sa jednom suprugom
Datum registracije : 2008-11-05

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: iskrenost-,,,predivna osobina   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeMon 10 Nov 2008, 17:37

Laughing Fala Allahu dž.š.koji daje iskrenost onome kome on hoče,odnosno onom ko je zaslužuje.

nama je i Poslanik-Miljenik Alaha dž.š,Muhammed s.a.v.s.pojasnio tu osobinu i kroz nju se vidi i ashab-Es Sidik-iskreni,Ebu-Bekr r.a.gdje nam je svima skrenuta pažnja da kada spominjemo Ebu Bekra-r.a.da kažemo Es Sidik,a čitajući Siru/prošlost-istoriju)Poslanika s.a.v.s.,možemo naći da je Elhamdulilah Ebu Bekr po svojim osobinama bio najbliži božijem Miljeniku s.a.v.s.

Es Selamu alejkum
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeFri 01 Jan 2010, 21:26

Jedino je majka iskreni prijatelj bez Interesa!!!
Na vrh Go down
muhtar




Broj komentara : 42
Uzrast : 46
Lokacija : dunjaluk
Datum registracije : 2008-02-15

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeSat 16 Jan 2010, 10:22

ne znam ima li ovakvih ljudi danas,mislim da postoje samo u textovima i pricama
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeSun 17 Jan 2010, 21:13

Lako je kriviti druge...
Normalno da ima iskrenih prijatelja a to su Allahovi robovi...možda ne svi...ali elhamdulillah ima ih

Mi se trebamo trudit pa će Allah insallah podarit iskreng prijatelja
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeSat 23 Jan 2010, 17:22

Malo je iskrenih danas, zbog staha od mase neiskrenih. Neiskreni jedva čekaju nekog iskrenog pa da ga mogu pod sapu staviti(crni humor). Ako postoji ono sto kažu "perfektni brak" onda je zasnovan na iskrenosti i u Allahovo Ime
Info (citat):
ISKRENI PRIJATELJ 2242000102lb. m9

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

ISKRENI PRIJATELJ je onaj u cijem si drustvu najrahatniji, onaj kojeg volis i cijenis kao samog sebe.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji primi tvoje izvinjenje, oprosti ti kad pogrijesis, zauzme tvoje mjesto kad si odsutan.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji o tebi uvijek dobro misli, kad pogrijesis on nadje izgovor za tvoju gresku i kaze sebi:" sigurno nije time mislio nista lose"!

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji ne vjeruje drugima kad lose govore o tebi, vec te odmah o tome pita da cuje tvoje misljenje.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji se brine za tebe, tvoju porodicu, tvoju djecu, tvoju imovinu.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji je s tobom u dobru i u zlu, u sreci i nesreci, u bogatstvu i u siromastvu.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji te nasamo savjetuje kad vidi neku tvoju losu osobinu, podrzi te uvijek u dobru i pomogne ti u tome.

ISKRENI PRIJATELJ ti uvijek zeli samo dobro.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji ti napravi mjesto da sjednes na sijelu, nazove ti Selam kada te sretne, pozuri da ti pomogne kad ti je pomoc potrebna.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji te se uvijek sjeti u dovi bez da to od njega trazis.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj ko te voli u ime Allaha, bez ovosvjetske potrebe.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj od cijeg se bontona, znanja, drustva mozes okoristiti.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji te po dobru spominje pred drugima, onaj cijim se prijateljsvom ponosis i nikad se ne stidis njegovog drustva i prijateljstva.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj ko se obraduje da ti moze uciniti uslugu, uvijek pozuri da ti pomogne ne ocekujuci od tebe nista zauzvrat.

ISKRENI PRIJATELJ je onaj koji ti zeli isto sto i sebi.


MOZES LI RECI DA IMAS ISKRENOG PRIJATELJA?

DA LI SI TI NEKOME ISKRENI PRIJATELJ?
[quote]
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeTue 02 Feb 2010, 22:22

Istinski je sretan na ovom svijetu onaj koga vrijeme nije natjeralo da isproba svoje prijatelje. Ne razmisljaj o onome koji te uznemirava, jer ako te napredujes, on propada i tada ti je samo tvoja sreca dovoljna. A ako pak gubis, onda te i tako sve uznemirava.
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Esselamu Alejkum   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeFri 05 Feb 2010, 06:14

iskren ti je prijatelj onaj ko je iskren vjernik...sta ovo slabo ko vjeruje u iskrene prijatelje...cuj to samo je mama iskren prijatelj bez interesa

sve i jedan iskreni Allahov rob je iskren prijatelj ovo je fino napisano i tako treba da bude da krenem od sebe ..i sve i jedan iskeni Allahov rob ti je takav....netreba se gledat ko je sta je...kakvu boju koze ima.....dali mu treba pomoc il ne treba

pitaj mo se dali ucimo Kur'an svaki dan dali provodimo svoje vrijeme uceci svoju vjeru dali smo redovno u dzamijama da li opominjemo druge

roditelji veliku gresku prave govoreci samo ti je mati isken prijatelj istina jest da ce ti mati u prvoj teskoj situaciji pomoci

samo ne razumijem djete ti pocne pravi probleme i ti mu pomozes bez interesa dali ti njemu pomazes il odmazes

pa svi kazu pa neznas ti to je djete ovo ono ???sejtanova posla
vjernik sa vjernikom a danas to nije druzimo se sa nevjernicima ko kod ne klanja redovno i ko god ne zivi po islamu taj ti sigurno nije prijatelj a nek vam je uvjek na pameti da sejtan nece moci zavesti samo iskrene vjernike

zato postovana braco i sestre budimo mi iskreni prijatelji moleci i trazeci to od Allaha
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeFri 02 Apr 2010, 18:48

Slazem se brate Ahlakli, ali je i takvih "iskrenih vjernika" vrlo vrlo vrlo malo...
Ustvari treba se zapitati sta se podrzumijeva pod ISKRENOST?

Ima vjernika, padaju 5 puta na sedzdi, klanjaju, poste i sve a haman imaju sansu da nekog potvore, uradit ce to, dobiju li sansu da slazu, i to im nije tesko, nadu li se u situaciji gdje im odogovara, onda nista nije haram! Iz licnog iskustva govorim da je MAJKA naiskreniji prijatelj, ovi ostali uvijek nesto fali/ne stima...a to je ipak moje skromno misljenje...
Uostalom sa muske strane je to malo drugacije gledano...a kod nas sestara SubhanAllah, neznam, toliko imam sestara i to vjernica, a wallahi na ruku da se prebroje one "iskrene".... No opet, Allah zna unutrasnjost nasu i srca nasa, pa sam odlucila da ljude, prepustim Njemu jer On ih najbolje zna....
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeFri 02 Apr 2010, 22:41

Neznam tesko je to sada i objasnit (ima puno toga) a covjek se iznevjeri kad tako vidi neko klanja pa te ta osoba poslije iznevjeri..Moje iskustvo i ja sam to prije gledao drukcije ... Mislio sam da ljudi koji klanjaju da su iskreni..da sestra koja je pokrivena da je na pravom putu...al to nam nista ne garantira...nit hidzab a ni nikab a niti braci brada..***vazno jest a nista ne garantira***.Al budi razuman trazis uputu od Allaha i sve ispane na vidjelo kakav je ko a Allah najbolje zna

Teska su vremena pa je jos teze naci iskrenog prijatelja zato sto je malo iskrenih vjernika to je u Kur'anu al nemozemo gledat pojedince i tako smatart samo majku iskrenim prijateljem

Majka jest najiskreniji prijatelj....(al ne svaka)....isto kad bi napomenuo rodjeni brat u vjeri i brat u vjeri :)koja razlika
al nekad dinska veza je jaca od rodbinske krvi

ima puno toga da se pise al eto bolje sutit al je ovo fino napisano samo eto uzmite par od ovoga i doma bi bilo promjene

iskren prijatelj ti sigurno zeli sve najbolje..nije ti ljubomoran

ne gleda te samo za korist obilazi te u Ime Allaha zato sto te voli a ne radi reda il radi koristi itd
Na vrh Go down
Amirbasic

Amirbasic


Broj komentara : 611
Uzrast : 44
Lokacija : United States, Indiana, South Bend
Bracni status : Neoženjen
Datum registracije : 2010-03-25

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeMon 05 Apr 2010, 03:57

muhtar (citat):
ne znam ima li ovakvih ljudi danas,mislim da postoje samo u textovima i pricama

Mene ipak tjesi to sto sam optimista. Od postanka covjecansta uvijek je bilo tih iskrenih dusa i uvijek ce ih biti (makar se oni mogli prebrojati na prste). Ipak je 6 miljardi ljudi na zemlji velik broj da se niko nemoze naci iskren.

Amir
Na vrh Go down
http://www.Amirbasic.com
Amirbasic

Amirbasic


Broj komentara : 611
Uzrast : 44
Lokacija : United States, Indiana, South Bend
Bracni status : Neoženjen
Datum registracije : 2010-03-25

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeMon 05 Apr 2010, 04:04

Aminah Muslimah (citat):
Iz licnog iskustva govorim da je MAJKA naiskreniji prijatelj, ovi ostali uvijek nesto fali/ne stima...a to je ipak moje skromno misljenje....

Za neke majke slazem se da su iskrene prema svome djetutu i da mu zele najbolje, medutim, sta reci za majku koja je neprijatelj svome djetetu od samoga zaćeća? Iz mog licnog iskustva, svojim ocima sam vidjeo gdje trudna majka pije alkohol za vrijeme cjele trudnoce (sve dotle dok nije doslo vrijeme da pode u bolnicu da se porodi). Zato se nebi slozio da je majka najiskreniji prijatelj.
Na vrh Go down
http://www.Amirbasic.com
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeMon 05 Apr 2010, 15:00

Postovani brate AMire,
Ja se na NE MAJKE nevjernice nisam ni odnosila....One su van mog dometa...a svega i svasta ima...pa opet, neka je hvala nasem Stvoritelju koji nas Uputi i Koji nam svjetlo ukaza...
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeSun 02 May 2010, 01:55

Moja MAJKA!!!
Na vrh Go down
Amirbasic

Amirbasic


Broj komentara : 611
Uzrast : 44
Lokacija : United States, Indiana, South Bend
Bracni status : Neoženjen
Datum registracije : 2010-03-25

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeSun 02 May 2010, 02:57

komentar izbrisan


Amirbasic: komentar modifikovan dana: Sun 06 Mar 2011, 20:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.Amirbasic.com
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeThu 24 Jun 2010, 14:08

Boze sacuvaj me od prijatelja a od neprijatelja cu se sam boriti.
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeThu 24 Jun 2010, 15:52

hana (citat):
Boze sacuvaj me od prijatelja a od neprijatelja cu se sam boriti.
Rolling Eyes Rolling Eyes SubhanAllah...

Moj suprug...najveci i naiskreniji prijatelj!
Na vrh Go down
Gost
Gost




ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeThu 24 Jun 2010, 19:16

da da ,, subhanallah,, nemoj nista da te cudi draga aminah,,

Iskreni prijatelji ce uvjek ukazati na nedostatke jer nece gledati nikakav hatar,, dok slabici i lasci ne sve gledaju a najmanje hoce li biti iskreni.

Mnogo je prijatelja koji, dok su u dobrim odnosima, sve najljepse govore o sebi, dok sutra kada se posvadzaju kao da su to drugi ljudi. Iskren prijatelj nije takav.

Mnogi su iskreni kada im odgovara da budu iskreni i tada se hvale svojom iskrenoscu kao veliki borci istine.

da nam Uzviseni ocisti srce od lazi i da zivimo kao pravi mumini,, Amin
Na vrh Go down
osmica




Broj komentara : 12
Uzrast : 45
Lokacija : BiH ; Tuzla
Bracni status : Neozenjen
Datum registracije : 2010-06-28

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeTue 29 Jun 2010, 16:22

Meni nije jasno kako kad se ljudi vole u ime Allaha uopste mogu biti neiskreni jedan prema drugom !? nazalost svih nas , to je cesta pojava kod muslimana i ne samo njih , a mi bi trebali biti primjer svima ! Ja imam samo jednog brata , kojem mogu reci sve sto mislim , a i on meni , a da se ne naljutim ! nazalost nas dvojica polazimo od te nase iskrenosti , pa cesto dolazimo u situaciju da nas iskoriste oni od kojih se najmanje nadamo !! Zivimo u pokvarenom svijetu ! Nase je da se drzimo pravog puta , pa makar bio pun nedaca !! Da nas Allah sacuva ljubavi prema dunjaluku , uvrsti nasa srca i uputi n apravi put , a ne na put onih koji su njegovu srdzbu izazavali , i onih koji su zalutali !! AMIN
Na vrh Go down
zuleyha




Broj komentara : 1
Uzrast : 1975
Lokacija : Bosna i Hercegovina
Bracni status : slobodna
Datum registracije : 2012-08-09

ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitimeSun 16 Feb 2014, 22:02



Allah je dao da se ıskrenost ı neıskrenost susrecu.Pa onaj kojı nıje ıskren bude postıdjen od ıskrenog.
Nıkad ne smıjemo da sumnjamo u necıju ıskrenost jer laz se ubrzo otkrıje.Vazan je Iskren Nıjet ı radıtı na tome.
Zar nıje lıjepo kada nocu ınsan legne da spava ''rahat'' je ı zna da nıje nıkome ucınıo zulum?.
Zar nıje lıjepo kad se probudıs ı prva mısao tı ne bude''sta ako se sretnem sa tım ı tım koga sam slagao,prevarıo
ılı podvalıo?.
Zar nıje lıjepo kad ne moras da bjezıs od pogleda ljudı a kamolı od njıh samıh?.
Moramo da budemo ıskrenı prema sebı da bı bılı prema drugome jer sve sto ne zelıs sebı ne cını drugome.
Ma kolıko ıskrenost da bude nemoguca zbog drugıh ılı okolnostı...ISKRENOST JE LIJEPI AHLAK, ı vrlına samo Iskrenıh.

Na vrh Go down
Sponsored content





ISKRENI PRIJATELJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ISKRENI PRIJATELJ   ISKRENI PRIJATELJ Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ISKRENI PRIJATELJ
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
ISLAMSKI BRAK :: INFORMATOR-
Idi na: